laboratorna-voda.sk

LAB-WATER
PROCESNÁ VODA

Náhradné filtre do PURE-Demi

35.00

ŠPECIFIKÁCIA:

Sedimentačný filter na vodu
Materiál: 100% polypropylén vlákno
Veľkosť: 10″ (pre nádobu filtra 10″)
Diameter: 10″x 2.5″
Pórovitosť: 5 µm ( mikrónov )
Životnosť: cca 4-8 mesiacov
_________________________
Uhlíkový filter na vodu
Materiál: 100% kokosové škrupiny, lisované
Špecifikácia: aktívne uhlie
Veľkosť: 10″ (pre nádobu filtra 10″)
Diameter: 10″x 2.5″
Životnosť: cca 4-8 mesiacov max.

POPIS PRODUKTU:

Sada filtrov sedimentačný polypropylén filter 10″ na vodu s pórovitosťou 5µm (mikrónov), uhlíkový filter 10″  určený do demineralizátora vody PURE-Demi pre všetky verzie.

Sediment filter zabezpečuje odfiltrovanie pevných mechanických častíc, nečistôt z vody. Účinnosť filtrácie vody, životnosť je cca 4-8 mesiacov v závislosti od kvality surovej vstupnej vody a od množstva/spotreby vody.

Uhlíkový filter na odchlórovanie  vody je vyrobený zo škrupín z kokosových orechov. Špeciálnou metódou spracované kokosové škrupiny potom nadobúdajú formu absorpčného aktívneho uhlíka. Svoje uplatnenie uhlíkové filtre nájdu hlavne v oblasti odstraňovania chlóru (odchlórovania) technickej, procesnej a pitnej vody, zároveň odstraňujú z vody nepriaznivý zápach, a upravujú chuť vody, eliminujú častice/látky z vody, ktoré ovplyvňujú chuťové vlastnosti vody.

Kapacita/životnosť: cca 4-6 mes, kapacita je závislá od kvality vstupnej surovej vody, a od množstva/spotreby odobratej filtrovanej vody.

Dôležitým faktorom aktívneho uhlia je aj jeho schopnosť strácať absorpčnú formu v dôsledku zavodnenia uhlíkového filtra po cca 6 mesiacoch po zavodnení filtračného systému, bez ohľadu na to, aj keď bol filter málo používaný. Výmena uhlíkového filtra by sa mala uskutočniť po cca 6 mesiacoch po zavodnení systému vodou. Je jedno či jeho kapacita sa stratila v dôsledku vysokej spotreby filtrovanej vody, alebo v dôsledku prirodzenej straty absorbovať chlór z vody, kde sa prihliada na časový interval cca 6 mes, aj keď filter nebol vôbec používaný.

Pri nevyužívanom a zavodnenom filtračnom zariadení, kedy v ňom stojí dlho odstáta voda, sa vo filtračných nádobách, tak ako aj v uhlíkovom filtračnom bloku môže vytvoriť  sliz, povlak, ktorý môže odobratú vodu kontaminovať baktériami. Vtedy treba urobiť kopletnú sanitáciu, dezinfekciu filtračného zariadenia a kompletnú výmenu sediment a uhlíkového filtra.

OTÁZKA NA PRODUKT: